Split-soojuspump – optimaalne uusehituseks ja moderniseerimiseks

Vitocal 222-A tüüpi MB split-soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumpade puhul mängivad olulist rolli müraemissioon ja ruumivajadus. Split-soojuspumbad kuuluvad nende küttesüsteemide hulka, mis mitte ainult ei arvesta mõlemaid tegureid, vaid optimeerivad neid praktikas.

Split-soojuspumba konstruktsioon ja talitlusviis

Split-soojuspump koosneb sise- ja välisüksusest, kusjuures kõik komponendid, mis võivad müra tekitada, on paigaldatud välisüksusse. Nende hulka kuuluvad ventilaator, aurusti ja kompressor.

Sellest tulenevalt on siseüksus kompaktne ja seda saab kodus väga paindlikult paigutada. Ainult kondensaator, ringluspump ning juhtimis- ja ohutustehnika asuvad siseruumides. Samuti on see soojuspump äärmiselt vaikne, mis ei ole tingitud mitte ainult paigutusest, vaid ka kooskõlastatud komponentidest ja hoolikalt läbimõeldud, müra optimeeritud konstruktsioonist.

Soojuse tootmise protsessi saab vajadusel piiramatult korrata

Töö ajal tõmbab välisseadmesse paigaldatud ventilaator aktiivselt välisõhku sisse ja suunab selle aurustisse (soojusvaheti). Aurustis ringleb külmaaine, mis soojendab madalal temperatuuril. Kui külmaaine agregaatolek on muutunud, voolab see sooja auruna elektriliselt töötavasse kompressorisse. See surub auru kokku ja tõstab seega auru temperatuuri nõutavale tasemele.

Seejärel juhitakse kuum aur külmutusagregaadi peenikest torude kaudu kondensaatorisse, mis on paigaldatud siseüksusse. Seal annab kuum aur oma soojusenergia üle küttesüsteemile ja jahtub järk-järgult. Kuna aur on endiselt kõrge rõhu all, peab see kõigepealt läbima paisuklapi, mis taastab selle algse oleku. Kui see etapp on lõpetatud, võib protsess uuesti alata.

Split-soojuspumba skeem

Split-soojuspumpadele on iseloomulik, et need on jagatud vaikseks siseüksuseks ja õhku juhtivaks välisüksuseks.

Soojus õhust

[1] Vitocal split õhk-vesi soojuspump, siseüksus
[2] Vitocal split õhk/vesi soojuspump, välisüksus
[3] Soojaveesalvesti

Split-soojuspumba eelised

Viessmanni split-soojuspumba peamine eelis on selle vaevalt kuuldav töö. Seade on konstrueeritud ja ehitatud nii, et häirivana tajutavad madalad helid nihkuvad kõrgemale sagedusele. Lisaks on kõigil Viessmanni split-soojuspumpadel öine režiim, mis vähendab veelgi helivõimsust. Kasutamine piirkondades, kus kehtivad eriti ranged seaduslikud nõuded müra suhtes, näiteks ridaelamurajoonides või kuurortides, on võimalik.

Võimalik on jahutamine ja kütmine

Lisaks väikesele ruumivajadusele siseruumides ja vaiksele tööle on split-soojuspumbad ette valmistatud reversiivseks käituseks. See võimaldab neil kuumadel suvekuudel konvektorite või pindjahutussüsteemide abil ruumide nõutavat temperatuuri reguleerida. Samuti on need modulaarselt laiendatavad. Süsteemi omanikud saavad jääda äärmiselt paindlikuks ja paigaldada täiendavaid soojuspumpasid, kui nende kütte- või jahutusvajadus suureneb. Split-soojuspumpade muud eelised on järgmised:

  • Madalad käituskulud tänu kõrgele tõhususele kõikides tööpunktides
  • Hõlpsasti kasutatav Vitotronic juhtimispult koos lihtsa teksti- ja graafilise ekraaniga
  • Valmidus päikesesüsteemiga ühendamiseks
  • Suur kasutusmugavus tänu kaugjuhtimisele ViCare'i rakenduse ja nutitelefoni/tahvelarvuti kaudu
  • Võimalikud on suured toetussummad

Need Viessmanni split õhk-vesi soojuspumbad sobivad ideaalselt nii uusehituseks kui ka moderniseerimiseks kas ainult kütmiseks või kütte- ja jahutussüsteemidena. Selle konstruktsiooniga välditakse kulukaid seinte avamisi ja õhukanalite paigaldamist.

Mõlema seadme ühendamist suletud jahutuskontuuri võib siiski teostada ainult jahutusseadmete sertifitseeritud spetsialist. Lisaks peab süsteemi kasutaja laskma igal aastal jahutusseadmete spetsialistil kontrollida suuremate süsteemide jahutuskontuuri lekete suhtes.

Split-soojuspumpade tootevalik

Split-soojuspumbad sobivad ideaalselt uusehitiste ja moderniseerimisprojektide puhul kas ainult küttesüsteemina või kütte- ja jahutussüsteemina. Selle konstruktsiooni puhul välditakse kulukaid seinte avamisi ja õhukanalite paigaldamist.