Küttesüsteem - milline on teie jaoks õige?

Kütteseadmete spetsialistid
Viessmanni tootevalik

Kas soovite oma küttesüsteemi moderniseerida või tõhusalt täiendada? Viessmann pakub individuaalseid süsteemilahendusi, mis sobivad kasutamiseks üksikelamutes ja korterelamutes. Valik ulatub fossiilkütustel töötavatest kondensaatkateldest kuni taastuvate energiaallikate ja hübriidlahendusteni. Lisaks kuuluvad Viessmanni tootevalikusse ka elektriga töötavad soojusgeneraatorid. Milline küttesüsteem sobib teile, kuidas saate säästa energiat, hoides samal ajal kulusid madalal, ja milliseid teenuseid pakub Viessmann kaasaegsete küttesüsteemide jaoks? Sellelt leheküljelt leiate teavet erinevate kütte- ja süsteemilahenduste kohta ning olulisi üksikasju, mille põhjal saate teha oma ostuotsuse.

Viessmanni moderniseerimiskompass on teie teejuht

Olemasoleva küttesüsteemi moderniseerimine tasub end ära. Moderniseerimiskompassis näitame teile, millised tehnilised võimalused teil on ja kuidas see tasub end ära küttekulude kokkuhoiu ja vastavate energiaallikate toetuste näol.

Nõuetekohaselt ettevalmistatud küttesüsteemi ostmiseks

Kui soovite oma küttesüsteemi uuendada, on esimene samm põhjalik ettevalmistus. Planeerimine on kõige tähtsam. Kõigepealt tuleb teil endal vastata mõnele küsimusele. Lõppude lõpuks on nii palju küttetehnoloogiaid, mille vahel valida. Lisaks peaks see vastama nii hoone tingimustele kui ka elanike individuaalselt eelistatud küttekäitumisele ja nende ideedele.

 

Millised kriteeriumid on teie jaoks kõige olulisemad?

  • Kas tegemist peaks olema taastuvenergial põhineva küttesüsteemiga või tuleks kaaluda klassikalisi energiaallikaid õli ja gaasi?
  • Kui palju ruumi on kütuste või kogu süsteemi ladustamiseks?
  • Kas vajate erinevate süsteemide kombinatsiooni?
  • Kui palju peaks küttesüsteem ikkagi maksma?

Õige paigaldaja leidmine

Nagu juba mainitud, ei ole küttesüsteemi valimine nii lihtne. Lõppude lõpuks ei ole tegemist ainult isiklike eelistustega, näiteks otsustamine fossiilsete ja taastuvate energiaallikate vahel. Küsimus on pigem selles, kas küttesüsteem sobib ka maja tingimustega – ja need on olemasolevate hoonete puhul piiravamad kui uusehitiste puhul. Muu hulgas tuleb kindlaks määrata, milline on soojusvajadus. Peale selle peab küttesüsteem töötama ökonoomselt. Selleks ei tohi katel olla liiga väike ega liiga suur. Üks meie Viessmanni partneritest saab teid kõigis neis küsimustes aidata.

Kasutades kontrollnimekirja õige küttesüsteemi leidmiseks

Milliseid kütteviise on tegelikult olemas ja kas need vastavad teie individuaalsetele vajadustele? Järgmise kontrollnimekirja abil saate oma valikut eelnevalt kitsendada. See muudab tee kaasaegse küttesüsteemi juurde selgemaks ja lihtsamaks.

Pildil on kujutatud Viessmanni gaasikondensaatkatelt.

Gaasiküte annab soojust üle 40 protsendi Saksamaa majapidamistele. Eeliseks on aastakümnete jooksul järeleproovitud tehnoloogia, mis kasutab gaasi eriti tõhusalt tänu kondenseerimistehnoloogiale ja väikesele ruumalale. Seinale paigaldatavad gaasikatlad on eriti kompaktsed. Seetõttu sobib see küttesüsteem ideaalselt üksikelamutesse, kus ei ole keldrit ega katlaruumi, aga ka kortermajade üksikutesse korteritesse. Samuti on otsuse tegemisel oluline teada: hoolimata piiratud gaasivarudest on gaasikondenseerimistehnoloogial tänu biogaasile ja võimalikule vesiniku lisamisele tulevikku. Lisaks saab Viessmanni küttesüsteeme kombineerida taastuvatel energiaallikatel põhinevate soojusgeneraatoritega, et luua hübriidsüsteeme.

Kütmine gaasiga – mõistlik otsus, kui...

  • soovite fossiilsete kütuste jaoks järeleproovitud kondenseerimistehnoloogiat kasutavat küttesüsteemi
  • teil on ainult piiratud ruum tehnoloogia jaoks
  • teil on juba olemas gaasiühendus või vedelgaasimahuti
  • te soovite hea hinna ja kvaliteedi suhtega kaasaegset küttesüsteemi
  • soovite võimalust kombineerida taastuvenergiaga
Pildil on kujutatud Viessmanni hübriidküttelahendust.

Hübriidküttesüsteemid kasutavad mitut energiaallikat. See võimaldab kombineerida fossiilseid ja taastuvaid energiaallikaid, näiteks gaasi- või õlikondensaatorit ja elektriga töötavat soojuspumpa. See pakub suurt paindlikkust, sest uuenduslikud Viessmanni juhtimisseadmed tagavad, et kõige tõhusam ja säästlikum töörežiim valitakse alati automaatselt. Alternatiivina ökonoomsele režiimile on olemas ökoloogiline ekvivalent. Selles töötab süsteem, keskendudesCO2-heite minimeerimisele. Kui nõuded on täidetud, on võimalik ka fotogalvaanilise süsteemi integreerimine. See tähendab, et küttesüsteemi käitamiseks vajalikku energiat saab toota kohe. Täiendav eelis: gaasi hübriidküttesüsteeme subsideerib [Saksamaa] riik [kehtivad kohalikud tingimused].

Hübriidsüsteem – mõistlik otsus, kui...

  • te juba kütate õli- või gaasiküttega
  • soovite toetuda säästvale soojatootmisele teise küttesüsteemiga
  • soovite alati automaatselt kasutada kõige odavamat või ökoloogilisemat soojusvarustust
  • soovite fotogalvaanilise süsteemi abil saada sõltumatumaks elektrimüüjast
  • soovite vähendada soetuskulusid toetuste abil (gaasi hübriidlahendus)
Pildil on kujutatud Viessmanni soojuspumpa.

Soojuspump kasutab kütmiseks õhus, maapinnas või vees salvestatud energiat. See on tõhus ja kliimasõbralik. Ja kuna soojusallikaid saab kasutada erinevalt, sobib see kütteviis peaaegu igat tüüpi hoonete jaoks. Kui maasoojuspumba kasutamine ei tule kõne alla geograafilise asukoha või ruumipuuduse tõttu, on õhksoojuspump jätkusuutlikuks alternatiiviks. Väga oluline võimalus: Viessmanni küttesüsteeme saab suvel kasutada ka jahutamiseks. Kuid oluline on teada, et tehnilistel põhjustel töötavad soojuspumbad tõhusalt eelkõige koos kohalike küttesüsteemidega. Seda tuleks arvestada eriti olemasolevate küttesüsteemide moderniseerimisel. Teie plaanides peab olema ka piisavalt ruumi soojuse salvestamiseks vajaliku puhvermahuti jaoks. Toetused võivad aidata vähendada suuremaid kütte- ja paigalduskulusid.

Soojuspumbaga kütmine – mõistlik otsus, kui...

  • soovite kütmiseks kasutada keskkonnas vabalt kättesaadavat energiat
  • teil on kinnistu, kus on võimalused maasoojuskollektorite, sondide või õhksoojuspumba paigaldusalade jaoks
  • soovite kasutada küttesüsteemi suvel ka jahutamiseks
  • teil on põrandaküte või suured küttepinnad
  • teil on majas piisavalt ruumi kuni 1000-liitrise puhvermahuti jaoks
  • soovite vähendada regenereeriva soojusgeneraatori suuremaid kulusid riiklike toetustega
Pildil on kujutatud katusele paigaldatud päikesepaneele, mis on lisakütteks.

Päikesesoojusenergia kasutab soojusallikana vabalt kättesaadavat päikeseenergiat. Kesk-Euroopas sobivad päikesesoojussüsteemid sooja tarbevee tootmiseks või lisakütteks. Kogu soojusvarustust ei ole sellega võimalik katta. Säästupotentsiaal on sellegipoolest muljetavaldav: aastane sääst on võimalik 60 protsenti tarbevee soojendamise puhul ja umbes 35 protsenti keskkütte lisakütte puhul. Fossiilsete kütuste kasutuse vähendamise kaudu saab vähendada nii energiakulusid kui kaCO2-heitmeid. Selleks, et investeering tasuks end ära, ei tohi katus jääda varju ja olema suunatud lõunasse, läände või itta. Ja jällegi, ka seda tehnoloogiat subsideerib riik [sõltuvalt kohalikest tingimustest].

Päikesesoojusenergia – mõistlik otsus, kui...

  • soovite kasutada päikeseenergiat vee soojendamiseks või küttesüsteemis lisakütteks.
  • teil on maja, mille katusepind ei jää varju ja on suunatud lõunasse, läände või itta.
  • soovite olemasolevat küttesüsteemi täiendada taastuvenergiaga
  • te soovite saada kasu riigipoolsetest toetustest säästvatele soojusgeneraatoritele
Pildil on kujutatud fotogalvaanilist süsteemi katusel elektrienergia tootmiseks, näiteks küttesüsteemi käitamiseks.

Fotogalvaaniline süsteem muudab päikeseenergia energiaks. Seda võib tasu eest saata avalikku võrku või kasutada omanik – näiteks elektrienergial töötava küttesüsteemi või soojuspumba käitamiseks. Soodustustasu vähenemise ja elektrihinna tõusu tõttu on teine võimalus praegu palju huvitavam. Et investeering sellisesse süsteemi tasuks end ära, peaks teie katus olema suunatud lõunasse, läände või itta. Lisaks sellele veenduge, et seda ei varjutaks puud, mäed jne. Fotogalvaanika ja salvestusseadme riigipoolne toetus aitab vähendada ostukulusid.

Fotogalvaanika – mõistlik otsus, kui...

  • teil on maja, mille katusepind on varjutuseta, lõuna-, lääne- või idasuunaga
  • te soovite katuseelektrijaama kaudu suuremat sõltumatust elektritarnijast
  • soovite toota ise elektrienergiat küttesüsteemi käitamiseks
  • soovite eksportida elektrienergiat avalikku võrku
  • soovite vähendada investeeringuid fotogalvaanika ja elektrisalvestite toetuste abil.

Suurem mugavus nutikate küttelahendustega

Lisaks sobivale küttesüsteemile ja vastavatele tarvikutele pakub Viessmann ka rakendusi küttesüsteemi juhtimiseks. Nii saate hõlpsasti seadistada soovitud temperatuuri, kui olete eemal, ja seejärel saabuda koju, kus on juba soe. Kasutamismugavus on Viessmanni jaoks esmatähtis. ViCare ja Vitotrol on kaks rakendust, mille abil saavad süsteemiomanikud oma kütet mugavalt interneti kaudu juhtida. Vitofloor pakub täiuslikku lahendust põrandaküttele. Kui soovite ka Viessmanni toodete kohta rohkem teada saada või kasulikke PDF-faile alla laadida, on Vitoinfo just teie jaoks sobiv rakendus. Viessmanni Vitotronic-juhtimisseade tagab, et kõik süsteemi komponendid suhtlevad ideaalselt ning töötavad usaldusväärselt ja ökonoomselt.

Uuendusliku Viessmanni küttesüsteemiga...

Säästab kuni 40 % energiakuludest.
Saab muutuda sõltumatumaks elektrienergia hinnatõusust (nt fotogalvaanika abil).
On võimalik saada riigilt raha (toetused).
Saab vähendada CO₂-heidet kuni 50% võrra, et kaitsta kliimat ja keskkonda.
Juhtige oma täiustatud küttesüsteemi interneti kaudu
Tagatud on kümme aastat garantiid kondensaatorite roostevabast terasest soojusvahetitele.
Usaldage oma küttesüsteemi pikaajaliselt

Näpunäiteid oma Viessmanni küttesüsteemi kohta

Pärast Viessmanni küttesüsteemi ostmist peaksite jälgima hooldust, korrashoidu ja süsteemi õigeid seadistusi. Regulaarne hooldamine asjatundja poolt tagab teie küttesüsteemi pikaajalise tõrgeteta töö. Sagedus ja ulatus varieeruvad sõltuvalt süsteemist ja mudelist. Lisaks teabele kütte hoolduse kohta pakub Viessmanni juhend mitmesugust teavet ja näpunäiteid kütmise ja energiasäästu kohta: