Soojaveeboilerid, mis vastavad igale nõudmisele

Nõustamise tellimine

Kas hommikuse duši all käimiseks või nädalavahetusel lõõgastavaks vanniks: enamiku inimeste jaoks on sooja tarbevee pidev kättesaadavus koduse mugavuse jaoks elementaarne. Seda saab toota ja salvestada erinevatel viisidel. Põhimõtteliselt eristatakse tsentraliseeritud ja detsentraliseeritud tarbevee soojendamist. Viessmanni Vitocell soojaveeboilerid salvestavad tsentraalselt ettevalmistatud soojavee pikema aja jooksul ja teevad selle vajaduse korral kättesaadavaks.

Tsentraliseeritud ja detsentraliseeritud tarbevee soojendamise: võrdlus

Olemasolev soojusgenerator on tsentraalse sooja tarbevee valmistamiseks hädavajalik. See annab soojust mitte ainult ruumide kütmiseks, vaid ka nõutava tarbevee soojendamiseks. Selleks, et kuum vesi voolaks kraanist alati vastavalt vajadusele, on selline küttesüsteem varustatud kuumaveeboileriga.

Soojavee valmistamine sõltumata soojusgeneraatorist

Erinevalt tsentraalsest sooja vee ettevalmistamisest ei ole detsentraliseeritud versioonis vaja ühendada soojusgeneraatoriga. Kuumaveeboileri puhul kuumutatakse sooja vett nõutavale temperatuurile ainult siis, kui seda vajatakse. Väikesed salvestavad veesoojendid või valamu alla paigaldatavad salvestavad veesoojendid seevastu salvestavad sooja vett. Mõlemad töötavad tavaliselt elektriga, mis võimaldab väga paindlikku paigaldust.

Teine võimalus detsentraliseeritud sooja vee valmistamiseks on sooja kuumaveeboiler. See on vähese või ilma soojusisolatsioonita paak, mis nii soojendab vett ise ja hoiab seda soojana. Siiski jahtub vesi halva või mõnel juhul olematu soojusisolatsiooni tõttu kiiresti. See tähendab, et veesoojendi peab vett pidevalt uuesti soojendama. Seda tüüpi veesoojendid on harva saadaval, sest seda tehnoloogiat peetakse aegunuks.

Õige soojaveesalvesti ostmine

Vitoladens 300-C koos Viessmanni soojaveesalvestiga

Enne Viessmanni sooja tarbeveesalvesti ostmist tasub samuti tutvuda erinevate versioonidega. Sest lisaks salvesti suurusele mängivad rolli ka muud tegurid, mis sõltuvad hoone omadustest ja soojaveevajadusest. Samuti vajavad soojaveesalvestid ruumi. Viessmann pakub olemasolevate ruumide erinevuste arvestamiseks horisontaalseid ja põrandale katla kõrvale või alla paigaldatavaid soojaveeboilereid. Lisaks on võimalik valida erinevate materjalide vahel, näiteks roostevabast terasest või Ceraprotect-emailkattega terasest. Järgnevates punktides leiate rohkem teavet oluliste kriteeriumide kohta, mille alusel soetada soojaveesalvesti.

Sobiva salvesti leidmisel on mõõtmete määramine oluline tegur. Täpse suuruse valimine ei sõltu ainult elanike arvust, nende individuaalsetest tarbimisharjumustest ja tegelikust soojaveevajadusest. Lisaks süsteemi üldisele küttevõimsusele on oluline tegur ka see, kas soovitakse pakkuda ainult soojendusvett või ka sooja tarbevett. Kui üldine küttevõimsus on pigem väike, on soovitatav osta mõnevõrra suurem salvesti. Selles osas küsige alati nõu Viessmanni partnerilt. Nemad tunnevad erinevate soojaveesalvestite laia valikut. Vitocelli tootevalik on saadaval mahutavusega 130 kuni 1000 liitrit. See tähendab, et neid tooteid tasub osta mitte ainult üksikelamutes, vaid ka kortermajades või muudes hoonetes, kus soojaveevajadus on suur. Siia kuuluvad ka äri- või munitsipaalhooned.

Vältimaks tarbetult pikki torustikke, paigaldatakse soojaveesalvestid soojusgeneraatori vahetusse lähedusse. Nagu eespool mainitud, on saadaval järgmised võimalused: horisontaalne, katla kõrval ja katla all. Soojaveesalvesti tuleb valida vastavalt olemasolevale ruumile, samuti vastavalt soojaveevajadusele ja individuaalsetele nõuetele. Näiteks Vitocell 100-W pakub ideaalset lahendust suhteliselt väikese kuumaveevajaduse korral väikeses ruumis. Selle mudeli saab paigutada seinale paigaldatud katla alla (näiteks Vitodens 300-W gaasi-kondensatsioonikatla alla), et säästa ruumi, ja see võib salvestada kuni 150 liitrit vett. Ümberringne soojusisolatsioon tagab mugava ja ökonoomse tarbevee soojendamise kogu üksikelamus.

Kõrvalepaigaldatavad soojaveesalvestite mudelid on Vitocell 100-L, Vitocell 100-V ja Vitocell 300-V. Nagu nimigi ütleb, asuvad need otse soojusgeneraatori kõrval. Need on silindrilised, püstised soojaveesalvestid, mis on varustatud küttekehaga. See ulatub sügavale silindri põhja, võimaldades kogu salvestis oleva vee soojendamist.

Viessmanni tootevalikusse kuuluvad ka horisontaalsed soojaveesalvestid: Vitocell 100-H ja Vitocell 300-H. Need on ehitatud eriti vastupidavaks, et nende peale saaks paigaldada sobiva soojusgeneraatori. Nende kohal on palju ruumi, näiteks gaasi-kondensatsiooni- või õlikatlale.

Sõltuvalt teie küttesüsteemist saate osta soojaveesalvesti, mis sobib teie individuaalsetele oludele. Põhimõtteliselt on kahte tüüpi: mono- ja bivalentsed soojaveesalvestid. Esimesed on varustatud ühe küttekehaga, samas kui bivalentsetel mudelitel on kaks küttekeha. See võimaldab kiiresti ja lihtsalt integreerida päikesesoojussüsteemi tarbevee soojendamiseks. Päikesekollektorid soojendavad soojaveesalvestit alumise küttespiraali kaudu. Kui päikeseenergiast ei piisa sooja tarbevee vajaduse katmiseks, pakub ülemine küttespiraal täiendavat võimsust. Küttevesi, mida eelnevalt soojendati täiendava boileri abil, voolab läbi selle spiraali. Bivalentne lahendus on eriti ökonoomne ja keskkonnasõbralik, sest suurem osa soojast veest toodetakse tasuta päikeseenergiat kasutades.

Viessmanni soojaveesalvestites soojendatakse soojendusspiraali kaudu kaudselt. On olemas ka väikesi soojendussalvesteid või läbivoolusoojendeid, mis soojendavad vett otse. Kui soovite soetada sellist tüüpi väikest soojendussalvestit, siis Viessmann pakub Vitothermi elektrisalvestit, mis soojendab vett elektrienergia abil. Need soojendavad ainult nii palju sooja tarbevett, kui tegelikult vaja on, ja seda otse seal, kus seda hetkel vajatakse. Väikese soojasalvesti soetamine tasub eelkõige siis, kui tsentraalne soojaveevarustus ei ole võimalik või vähese nõudluse tõttu mittevajalik.

Kui soojaveevajadus on eriti suur, on põrandale paigaldatav Vitocell 100-V soojaveesalvesti ideaalne lahendus. Viessmanni emailitud soojaveesalvesti on saadaval kahes värvitoonis ja mahutavusega 160 kuni 950 liitrit. Vajaduse korral saab ka mitut soojaveesalvestit kombineerida, et moodustada salvestiplokk. Olenevalt mudelist sobib Vitocell 100-V eriti hästi soojavee soojendamiseks koos soojuspumpade või kondensaatoritega. See võimalus muudab selle salvesti peaaegu universaalselt kasutatavaks.

Viessmanni küttesüsteemide soojaveesalvesteid on võimalik laiendada ka eraldi soojusvaheti komplektiga (Vitotrans 222). Selles kombinatsioonis moodustavad need salvesti laadimissüsteemi tarbevee soojendamiseks. See on eriti kasulik tippnõudluse ajal, näiteks kui tuleb ajutiselt katta suuri kasutuskoguseid (kui sageli vett kasutatakse) ja erinevaid järelkuumutusaegu. Madala tagasivoolutemperatuuriga küttesüsteeme, näiteks kondensaatkatlaid, soovitatakse samuti kasutada koos salvesti laadimissüsteemiga. Selliste ja muude rakenduste jaoks pakub Viessmann Vitocell 100-L soojaveesalvestit. See toimib muljetavaldavalt, kuna salvesti on täpne ja õigel määral soojendatav isegi moduleeritava voolutemperatuuri korral, samuti on seda tänu eemaldatavale soojusisolatsioonile (500 liitrit ja rohkem) lihtne paigaldada.

Valige kõrgeim veekvaliteet ja parim korrosioonikaitse

Viessmann Vitocal 200-G soolvesi-vesi soojuspump ja soojaveesalvesti

Eriti oluline on, et joogivee säilitamisel järgitakse hügieeninõudeid. Seetõttu on Viessmanni kuumaveeboilerid valmistatud emailitud terasest või roostevabast terasest vastavalt standardile DIN EN 12897. Kui tegemist on emailitud kuumaveesalvestitega, siis Ceraprotect-emailiga salvestid on kõige paremad. Vitocell 300-H ja Vitocell 300-V pakuvad roostevabast terasest lisaväärtust ja vastavad kõrgeimatele nõudmistele. Need ei vaja katmist ja tagavad tänu oma keemilistele omadustele aastatepikkuse kaitse korrosiooni eest. Need salvestid on saadaval kõrvalseisva püstise ja horisontaalse versioonina. Nende roostevabast terasest kuumaveeboilerite ostmisel saate kümneaastase garantii korrosioonist põhjustatud lekete vastu.

Nõustamin ostmisele

Pikaajalise, mugava, turvalise ja ökonoomse töö tagamiseks peavad küttesüsteem ja soojaveesalvestid olema algusest peale optimaalselt sobitatud. Ei ole oluline, kas soojuspumba, tahkekütusekatla, õli- või gaasiküttesüsteem kombineeritakse soojaveesalvestiga või otsitakse muud bivalentset lahendust. Viessmanni partneri nõustamine on möödapääsmatu. Meie koostööpartnerid ei aita mitte ainult seadmete valikul, vaid hoolitsevad ka soojaveesalvesti projekteerimise, ühendamise ja võimaliku hoolduse eest. Meie kohaliku kaubanduspartneri otsinguga leiate õige kontaktisiku oma piirkonnas paari sammuga.